PGD / PGS

PGD – METÓDA UMOŽŇUJÚCA GENETICKÉ VYŠETRENIE VYVÍJAJÚCEHO SA EMBRYA EŠTE PRED JEHO ZAVEDENÍM DO MATERNICE. POMOCOU PGD SA VYLÚČIA EMBRYÁ S GENETICKÝMI PORUCHAMI. PGS – PREIMPLANTAČNÝ GENETICKÝ SCREENING SLÚŽI K VYLÚČENIU NOVO VZNIKNUTÝCH CHROMOZOMÁLNYCH ABNORMALÍT

PGD

Metóda umožňujúca genetické vyšetrenie vyvíjajúceho sa embrya ešte pred jeho zavedením do maternice. Pomocou PGD sa vylúčia embryá s genetickými poruchami. Genetické poruchy môžu byť na úrovni chromozomálnych anomálií (translokácie, aneuploidie, iné štrukturálne prestavby chromozómov),  alebo sa jedná o poruchu jedného génu, teda monogénne ochorenie. Vyšetrenie pozostáva z odberu buniek (blastomér) z embryí, ktoré sa následne podrobia genetickej analýze. PGD umožňuje vylúčenie prenosu embryí, ktoré sú postihnuté závažnou genetickou vadou.

PGS

Táto metóda slúži k vylúčeniu novo vzniknutých chromozomálnych abnormalít. Vyšetrenie pozostáva z odberu buniek (blastomér) z embryí, ktoré sa následne podrobia genetickej analýze.

INDIKÁCIE K PGD / PGS

Formulár

Spýtajte sa odborníka

Jsme soukromá brněnská klinika reprodukční medicíny a do našeho týmu hledáme kolegyni na pozici IVF koordinátorky pro maďarsky hovořící klienty.

Náplň práce

Požadavky

Nabízíme

V případě zájmu nám zašlete svůj životopis na info@reprogenesis.cz

Zasláním svého CV souhlasíte s tím, aby Vámi poskytnuté osobní údaje byly zpracovány a použity v souladu s obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně osobních údajů („GDPR“) pro účely personalistiky společnosti ReproGenesis a. s.., a to na dobu neurčitou (tj. do odvolání).