Akupunktúra

Pripravujete sa na umelé oplodnenie? Nie je vaše telo schopné produkovať kvalitné vajíčka pri liečbe IVF? Nemáte dostatočné množstvo vajíčok? Pripravujete sa na liečbu pomocou darovaných vajíčok? Opakovane nedochádza po prenose embryí k ich implantácii?

Prepájanie klasickej a tradičnej východnej medicíny

Prepájanie klasickej a tradičnej východnej medicíny je čím ďalej viac vyhľadávaným spojením, ktoré podporia lepšie výsledky liečby. A to platí aj v oblasti asistovanej reprodukcie. Mnohé odborné štúdie už preukázali, že najefektívnejší liečba neplodnosti zahŕňa kombináciu západných lekárskych postupov a akupunktúry. Akupunktúra je metóda známa z čínskej medicíny. Je bez vedľajších účinkov. Dá sa dobre kombinovať so západnou medicínou a je veľmi dobre tolerovaná. Ako jedna z najstarších liečebných metód je využívaná už po tisícročia. Je známe, že bola realizovaná už v 7. st.n.l., zvlášť pri niektorých príznakoch neplodnosti. Odborné štúdie preukázali, že použitie akupunktúry zvyšuje pravdepodobnosť otehotnenia, respektíve ho môže pozitívne ovplyvniť. Napríklad pri celkovej analýze siedmich štúdií s 1366 ženami, ktoré podstúpili IVF, bol skúmaný účinok vykonávané akupunktúry. U žien, ktoré akupunktúru podstúpili, bola úspešnosť otehotnenia v porovnaní s ostatnými zreteľne vyššia, a síce o 65%.

Pôsobenie akupunktúry

Akupunktúra môže pomôcť maternicovému hrdlu sa ľahko otvoriť, takže embrya možno do maternice ľahšie zaviesť. Pomáha tiež k upokojeniu pacientky, k jej uvoľneniu a pohode, takže aj maternica je „uvoľnená“. Tu akupunktúra pomáha k zníženiu nebezpečenstva kŕčov a kontrakcií maternice, čo vedie k podpore zahniezdenie embrya / í. Kontrakcie maternice môžu spôsobovať krvácanie a následný potrat – akupunktúra toto riziko pomáha zmenšovať. Ďalej býva odporúčané 3 – 4 mesiace pred plánovaným odberom vajíčok zahájiť liečbu tradičnou čínskou medicínou. Počas tohto prípravného obdobia sa niektorým párom podarí otehotnieť prirodzenou cestou, alebo majú podstatne vyššiu šancu už pri prvej liečbe IVF. AKUPUNKTÚRA zlepší kvalitu vajíčok a výrazne zníži riziko zlyhania IVF. Zlepší prívod krvi do maternice a vaječníkov. Pre mužov príprava pomocou čínskej medicíny redukuje deformity spermií, zvyšuje množstvo a vitalitu spermií.

Súhra kliniky reprodukčnej medicíny a tradičnej čínskej medicíny súvisiacej s rešpektovaním všetkých individuálnych faktorov zvyšuje šancu na úspešné tehotenstvo a pôrod zdravého dieťaťa.

Formulár

Spýtajte sa odborníka

Jsme soukromá brněnská klinika reprodukční medicíny a do našeho týmu hledáme kolegyni na pozici IVF koordinátorky pro maďarsky hovořící klienty.

Náplň práce

Požadavky

Nabízíme

V případě zájmu nám zašlete svůj životopis na info@reprogenesis.cz

Zasláním svého CV souhlasíte s tím, aby Vámi poskytnuté osobní údaje byly zpracovány a použity v souladu s obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně osobních údajů („GDPR“) pro účely personalistiky společnosti ReproGenesis a. s.., a to na dobu neurčitou (tj. do odvolání).