Akupunktúra

Pripravujete sa na umelé oplodnenie? Nie je vaše telo schopné produkovať kvalitné vajíčka pri liečbe IVF? Nemáte dostatočné množstvo vajíčok? Pripravujete sa na liečbu pomocou darovaných vajíčok? Opakovane nedochádza po prenose embryí k ich implantácii?

Prepájanie klasickej a tradičnej východnej medicíny

Prepájanie klasickej a tradičnej východnej medicíny je čím ďalej viac vyhľadávaným spojením, ktoré podporia lepšie výsledky liečby. A to platí aj v oblasti asistovanej reprodukcie. Mnohé odborné štúdie už preukázali, že najefektívnejší liečba neplodnosti zahŕňa kombináciu západných lekárskych postupov a akupunktúry.

Akupunktúra je metóda známa z čínskej medicíny. Je bez vedľajších účinkov. Dá sa dobre kombinovať so západnou medicínou a je veľmi dobre tolerovaná. Ako jedna z najstarších liečebných metód je využívaná už po tisícročia. Je známe, že bola realizovaná už v 7. st.n.l., zvlášť pri niektorých príznakoch neplodnosti.

Odborné štúdie preukázali, že použitie akupunktúry zvyšuje pravdepodobnosť otehotnenia, respektíve ho môže pozitívne ovplyvniť. Napríklad pri celkovej analýze siedmich štúdií s 1366 ženami, ktoré podstúpili IVF, bol skúmaný účinok vykonávané akupunktúry. U žien, ktoré akupunktúru podstúpili, bola úspešnosť otehotnenia v porovnaní s ostatnými zreteľne vyššia, a síce o 65%.

Pôsobenie akupunktúry

Akupunktúra môže pomôcť maternicovému hrdlu sa ľahko otvoriť, takže embrya možno do maternice ľahšie zaviesť. Pomáha tiež k upokojeniu pacientky, k jej uvoľneniu a pohode, takže aj maternica je „uvoľnená“.

Tu akupunktúra pomáha k zníženiu nebezpečenstva kŕčov a kontrakcií maternice, čo vedie k podpore zahniezdenie embrya / í. Kontrakcie maternice môžu spôsobovať krvácanie a následný potrat – akupunktúra toto riziko pomáha zmenšovať.

Pomocou akupunktúry a ďalších metód tradičnej čínskej medicíny je možně pripraviť telo ženy na budúce tehotenstvo. To spočíva predovšetkým v nahromadení prebytku energie Qi a krvi. Telo ženy je pomerne komplikované a oblasť maternice je často miestom, kde energia stagnuje, kde je chlad a vlhkosť. Toto miesto je nutné prehriať a zariadiť, aby energia v tejto oblasti voľne prúdila. Je potrebné maternicu pripraviť na to, aby bola príjemným miestom, kde sa bábätku bude dobre bývať.

AKUPUNKTÚRA zlepší kvalitu vajíčok a výrazne zníži riziko zlyhania IVF. Zlepší prívod krvi do maternice a vaječníkov.

Pre mužov príprava pomocou čínskej medicíny redukuje deformity spermií, zvyšuje množstvo a vitalitu spermií.

Je akupunktura bolestivá?

Liečba akupunktúrou spočíva vo vpichovaní tenkých ihiel do miest na tele pacienta, ktoré zodpovedajú akupunktúrnym bodom. Akupunktúra je bez vedľajších účinkov a je veľmi dobre znášaná. Nie je obzvlášť bolestivá ani nepríjemná. Používajú sa veľmi tenké ihly, ktoré sa zvyčajne aplikujú len na povrchovú štruktúru tela. Pacient môže pociťovať napríklad teplo, mierne brnenie alebo dokonca mierny tlak v mieste vpichu, ale to všetko je žiaducim znakom toho, že sa niečo deje.

Súhra kliniky reprodukčnej medicíny a tradičnej čínskej medicíny súvisiacej s rešpektovaním všetkých individuálnych faktorov zvyšuje šancu na úspešné tehotenstvo a pôrod zdravého dieťaťa.

Pomocou metód tradičnej čínskej medicíny je možné podporiť výživu vajíčok, rast sliznice a pod. Žena je taktiež vedená k tomu, aby mala dostatok spánku, odpočinku, aby sa dobre stravovala. Po transfere je ideálne, keď k sebe žena pristupuje s patričnou sebaláskou, stará sa o seba, udržuje kľudnejší režim, vyhýba sa stresu, fyzickej záťaži, obklopuje sa krásou a zameriava sa na ľahkosť bytia.

Akupunktúru u nás vykonávajú odborníci na tradičnú čínsku medicínu:

Po 10 – 11:30 hod
Ut 10 – 11:30 hod, 14:30 – 15:30 hod
St 10 – 11:30 hod
Št 9:30 hod

Formulár

Spýtajte sa odborníka