KryoEmbryoTransfer

AK IVF LIEČBA PO PRENOSU ČERSTVÝCH EMBRYÍ NEBOLA ÚSPEŠNÁ, MÔŽE PÁR NASLEDUJÚCI CYKLUS VYUŽIŤ TRANSFER ROZMRAZENÝCH EMBRYÍ, TZV. KRYOEMBRYOTRANSFER.

 

Embryá mrazíme výhradne metódou zvanou vitrifikácie. Táto metóda je síce drahší ako predtým vykonávané tzv. pomalé mrazenia, zaistí nám ale s väčšou pravdepodobnosťou dobré prežívanie embryí po rozmrazení.

Embryá môžu byť zmrazená (kryokonzervovaná) teoreticky nekonečne dlho.

VÝHODOU KETU JE JEHO JEDNODUCHOSŤ, KEDY ODPADÁ STIMULÁCIA VAJEČNÍKOV A ODBER VAJÍČOK, TEDA APLIKÁCIE INJEKCIÍ A CELKOVÁ ANESTÉZIA. AK MÁ PÁR KRYOKONZERVOVANÁ EMBRYÁ, MÁ TAK ŠANCU OTEHOTNIEŤ POMOCOU KET A NEMUSI VSTUPOVAŤ DO ĎALŠIEHO NÁROČNÉHO PROCESU IVF.

KET plánujeme buď v tzv. natívnom (prirodzenom) cyklu alebo s hormonálnou podporou Estrofenu.

KET v natívnom cykle

KET v natívnom cykle môžeme plánovať len vtedy, ak má žena ovulačný cyklus. Je teda potrebné sledovať ovuláciu pomocou ultrazvukového vyšetrenia – folikulometriou, aby sme stanovili deň ovulácie. Pri ovulácii folikul nielen uvoľní vajíčko k oplodneniu, čo v tomto prípade nepotrebujeme, ale tento folikul je hormonálne aktívny a pripraví sliznicu maternice na prijatie nami transferovaného embrya. Transfer embrya sa vykonáva za 2-5 dní po ovulácii podľa veku embrya.

KET s hormonálnou podporou

Pri KETu s hormonálnou podporou pripravujeme sliznicu maternice pomocou Estrogénov a Gestagénov. Ide najčastejšie iba o užívaní tabletiek a vaginálnych kapsúl. Lieky sa užívajú do gravitestu a ak dôjde k tehotenstvu, potom je nutné u KETu s hormonálnou podporou užívať lieky až do 12. týždňa tehotenstva, keďže nie je vytvorené žlté teliesko.

Formulár

Spýtajte sa odborníka